تبلیغات
Ž - چگونه موفق شویم؟
 
Ž
شنبه 2 بهمن 1395 :: بهترین وبلاگ Žمفیدستان:

روزنامه آرمان امروز: رسیدن به آرزوها از طریق غول چراغ جادو خیلی لذت بخش است چون در یك چشم بر هم زدن همه‌چیز مهیا می‌شود، اما حیف كه اینها فقط در قصه‌ها و افسانه‌ها وجود دارند و در دنیای واقعی باید برای هر چیزی تلاش كرد. حال ببینیم به راستی چه عاملی باعث دستیابی به موفقیت می‌شود؟

چگونه موفق شویم؟

چگونه است كه بعضی از افراد به اوج موفقیت می‌رسند و بعضی دیگر در همان پله‌های اول درجا می‌زنند؟موفقیت در زندگی بدون برنامه‌ریزی حساب‌شده، حاصل نمی‌شود. بهترین راه به دست آوردن موفقیت، تعیین اهداف و سپس برنامه‌ریزی و تلاش برای رسیدن به آنهاست.

هدف‌ها می‌بایست واقعی و قابل دست یابی باشند و باید طوری تعیین شوند كه با ظرفیت‌ها و توانایی‌های فرد تناسب داشته باشند. تعیین آرزوهای خیلی بلند پروازانه ممكن است باعث ناامیدی و شكست شوند. برای نیل به هدف غایی كه ممكن است كسب موفقیت مالی، گرفتن یك پست خوب در محل كار، خریدن یك ماشین یا خانه جدید یا پرداخت قرض و بدهی باشد، باید ابتدا یك طرح و برنامه داشته باشیم.

یك فهرست تهیه كنید

یك لیست از كارهایی كه برای رسیدن به هدف، انجام آنها ضروری است، تهیه كنید. یك نقشه و طرح قدم به قدم كمك می‌كند تا روی نتیجه نهایی متمركز شوید. شما نمی‌توانید بدون پول كافی یك اتومبیل نو بخرید. پس برای پول‌های اندك خود یعنی همان پرداخت‌های ماهانه برنامه‌ریزی كنید. برای احراز شغل معاونت در یك اداره یا موسسه باید شرایط لازم برای كسب این شغل را داشته باشید كه می‌تواند شامل كسب تجربه لازم این شغل یا گذراندن تحصیلات مربوطه باشد كه حتما باید احراز شود. بدانید كه رسیدن به هدف كار ساده‌ای نیست بلكه تلاش بسیار و و تمركز روی هدف و برنامه‌های آن، از فاكتورهای ضروری برای رسیدن موفقیت آمیز به آرزوها هستند.

صبور و شكیبا باشید

بسیاری از مردم به اشتباه فكر می‌كنند موفقیت از آن كسانی است كه همواره زندگی شان در صدر بوده است. اگر هر كسی روی اهدافی كه تعیین كرده، متمركز شود، می‌تواند به خواسته‌هایش دست پیدا كند. صبر و شكیبایی در این بین نقشی كلیدی ایفا می‌كند. چون همیشه موانعی سر راه وجود دارد كه باعث توقف، عقب نشینی یا تاخیر در كارها می‌شوند. در این مواقع راه حل رها كردن یا گیر كردن در كار نیست بلكه باید با صبر و شكیبایی، مسایل را حل كرد و موانع را كنار گذاشت. یك نگاه دقیق و عمیق به جایی كه الان هستید بیندازید و مقایسه كنید با جایی كه می‌بایست باشید. و یك برنامه دقیق بریزید برای احراز جایگاهی كه شایسته آن هستید. و نخستین گام را همین حالا بردارید.

هیچ محدودیتی وجود ندارد

برای موفقیت و رسیدن به اهداف زندگی، تنها عامل محدودیت خود فرد است. اگر اعتماد داشته باشید و آرزوی رسیدن به آرزوهای تان را داشته باشید، حتما موفق خواهید شد. مهم است كه بدانید با تعیین اهداف غیر واقعی؛ شكست خود را تضمین می‌كنید.

گام‌های كوچك بردارید

در جاده موفقیت، گام‌های كوچك و موثر بردارید. تلاش برای سرعت گرفتن و با شتاب به نقطه اوج رسیدن، نتیجه‌ای جز شكست به همراه ندارد. هیچ‌كس با سرگردانی ناشی از بی فكری و بی برنامگی به موفقیت نایل نمی‌شود فقط از شكستی به شكست دیگر جابه‌جا می‌شود.

توصیه می‌شود به اندرزها و نصایح كسانی كه در سایه برنامه‌ریزی و تلاش بسیار به اهداف خویش رسیده‌اند نیز توجه كنید. چقدر زمان می‌برد تا كسی به اهداف خود برسد؟ پاسخ این سوال دقیقا به شرایط خاص هركس بستگی دارد و به اینكه تا چه اندازه در تصمیم خود استوار است. برخی اهداف سهل‌الوصول هستند.

برخی اهداف دیگر مشكل‌تر هستند و صبر و تلاش و البته زمان بیشتری لازم دارند. فقط به خاطر داشته باشید كه راز موفقیت و دستیابی به اهداف عالیه در زندگی، به هیچ كس جز خود شما بستگی ندارد. تمام چیزی كه برای موفقیت احتیاج دارید، خواستن و اراده انجام یك كار است. همین امروز هدف یا اهداف خود را تعیین كنید. برای آنها برنامه‌ریزی كنید. اگر واقعا آنها را بخواهید و برای تحقق آنها تلاش كنید، موفق خواهید شد.

قوی وارد گود شوید

نخستین چیزی كه باید قبل از شروع به كار به آن توجه كنید آرامش درونی و آمادگی روحی و روانی است. این آمادگی به ما كمك می‌كند تا در مسیر راه اندازی كسب وكار فشارهای محیط بیرونی را تحمل كنید و دوام بیاورید. با آمادگی روحی و روانی می‌توانید از دریای پرتلاطم كسب و كار عبور كنید و به ساحل آرامش برسید.

كسی كه خودش را نمی‌شناسد از توانمندی‌ها و نقاط ضعفش باخبر نیست و نمی‌داند چرا و چطور می‌خواهد در مواجهه با نخستین مانع به حركت ادامه دهد. اما برعكس كسی كه با خودشناسی و تكیه بر گوهر درونی خود پیش می‌رود، می‌تواند ایده و اندیشه خود را به واقعیت بدل كند و موفق شود. خودشناسی باعث می‌شود كه در مقابل مشكلات ترسی به دل راه ندهید. شخصی كه آمادگی روحی و روانی داشته باشد قابلیت‌های خود را می‌شناسد.

چگونه موفق شویم؟
ترس را به جان بخرید

این بهانه تراشی‌ها همگی در واقع برای پنهان كردن ترس است و نداشتن آمادگی روحی و روانی برای وارد گود اجرا شدن و عملی كردن ایده‌ها. البته طبیعی است كه از ترك خوش نشینی در زندگی روزمره و وارد شدن به راهی كه مسیرش سنگلاخ است و روشن نیست، باید بترسید. ترس در ادبیات علم مدیریت معادل ریسك در نظر گرفته شده است. ریسك یعنی احتمال وقوع اتفاقات پیش‌بینی نشده‌ای كه می‌تواند باعث بروز ضرر یا منفعت برای ما شود. در كنار ریسك منفی می‌توانید ریسك مثبت داشته باشید.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

چگونه در آزمون های استخدامی موفق شویمبا توجه به گرفتن مدارک مختلف تحصیلی توسط جوانان بنارویه و نچگونه یک فوتبالیست موفق شویم دنیای فوتبال …آیا فوتبال در خون شماست؟ یک فوتبالیست خوب باید بعضی از توانایی‌ها را به طور ژنتیک به آفتاب ایرانمشاوره کنکور چگونه میتوانیم رتبه …چگونه میتوانیم رتبه ی برتر کنکورسراسری شویم ؟پزشکی سلام من امسال برای دومین بار چگونه فضانورد شویم؟ شاید بارها از خود یا دیگران پرسیده باشید که چگونه می‌توانیم فضانورد شویم؟ در این چگونه به قوی‎ترین شبکه وای‎فای موجود متصل شویم …این روزها دیگر زندگی بدون وای‎فای کار راحتی نیست، به ویژه وقتی شما در حال سفر باشیدراههای معقول پولدارشدن چگونه با پول کم ثروتمند شویمراههای معقول پولدارشدن چگونه با پول کم ثروتمند شویم چگونه با پول کم ثروتمند شویمچگونه به شدت جذاب ‌تر شویم؟سایت تفریحی آموزشی فرهنگی اجتماعی ناقلا دات کامچگونه پولدار شویم و پولدار باقی بمانیم؟ حلقه گم … اصل ساده برای پولدار شدن و پولدار ماندن در این نامه اصول علمی و اثبات شده ای را چگونه سالم و اصولی لاغر شویم؟، چگونه لاغر شویم آکاچگونه لاغر شویم با ورزشچگونه لاغر شویم به سرعتچگونه لاغر شویم در زمان کمچگونه لاغر چگونه زود حامله شویم؟ چگونه حامله شوم نمی دانید چگونه حامله شوید در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چطور چگونه در آزمون های استخدامی موفق شویم با توجه به گرفتن مدارک مختلف تحصیلی توسط جوانان بنارویه و ن چگونه یک فوتبالیست موفق شویم دنیای فوتبال مــن آیا فوتبال در خون شماست؟ یک فوتبالیست خوب باید بعضی از توانایی‌ها را به طور ژنتیک به ارث آفتاب ایرانمشاوره کنکور چگونه میتوانیم رتبه ی برتر چگونه میتوانیم رتبه ی برتر کنکورسراسری شویم ؟پزشکی سلام من امسال برای دومین بار میخوام چگونه فضانورد شویم؟ شاید بارها از خود یا دیگران پرسیده باشید که چگونه می‌توانیم فضانورد شویم؟ در این مقاله قصد آموزش مربیگری فوتبال و فوتسال و داوری چگونه می توانیم مربی باشگاه فرهنگی ورزشی صباصفه اصفهان سال تاسیس هدف از تشکیل این سایت آشنائی با باشگاه چیکار کنم؟ چگونه با یه دختر اشنا شویم؟ چیکار کنم؟ چگونه با یه دختر اشنا شویم؟ نمیدونم چیکار کنم؟ راههای معقول پولدارشدن چگونه با پول کم ثروتمند شویم راههای معقول پولدارشدن چگونه با پول کم ثروتمند شویم چگونه با پول کم ثروتمند شویم چگونه به قوی‎ترین شبکه وای‎فای موجود متصل شویم شبکه این روزها دیگر زندگی بدون وای‎فای کار راحتی نیست، به ویژه وقتی شما در حال سفر باشید چگونه سالم و اصولی لاغر شویم؟، چگونه لاغر شویم آکا چگونه لاغر شویم با ورزشچگونه لاغر شویم به سرعتچگونه لاغر شویم در زمان کمچگونه لاغر شویم چگونه پولدار شویم و پولدار باقی بمانیم؟ حلقه گم شده ی راز اصل ساده برای پولدار شدن و پولدار ماندن در این نامه اصول علمی و اثبات شده ای را درباره کسب چگونه موفق و پولدار شویم چگونه موفق شوم چگونه موفق باشیم چگونه موفق

مطلب چگونه موفق شویم؟ در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :چگونه موفق شویم؟
http://mofidestan.ir/%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%85%d9%88%d9%81%d9%82-%d8%b4%d9%88%db%8c%d9%85%d8%9f/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

مدیر وبلاگ : بهترین وبلاگ Ž
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :